Zonguldak, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Zonguldak şehrinde iş fırsatları konusunda özellikle sanayi ve tarım işleri ile ön plana çıkmaktadır. Karadeniz kıyıları üzerinde başlayan il toprakları, Bartın, Bolu ve Düzce şehri ile çevrili olmaktadır. Zonguldak Alaplı, Devrek, Çaycuma, Gökçebey, Kilimli, Kozlu ile beraber Kdz.Ereğli ilçelerinden bir araya gelmektedir.

Zonguldak Coğrafi Konumu

Zonguldak iş fikirleri konusunda tarım ve sanayi alanında son derece popüler olmaktadır. İl topraklarının yaklaşık olarak % 52’si ormanlarla kaplı yer almaktadır. Ormanlık bölge ise Merkez, Devrek ve Alaplı ilçelerinde yoğun hale gelmiştir. Şehrin % 94’ünü koruluk ve % 6’sını da baltalık ağaçlar oluşturmaktadır. Her mevsim son derece yağışlı geçecek olan yörenin yükseklikleri iğne yapraklı ve yayvan yapraklı ağaçlar yer almaktadır. Bu ana yeşil doku bölgesi orman gülü, pırnal meşesi, dağ çileği, çobanpüskülü, kuşburnu, böğürtlen ve orman altı bitli örtüsü ile tamamlanır.

Zonguldak İş Fikirleri

Zonguldak şehrinde taş kömüründen başka, alüminyum, demir, manganez, barit, dolamit, kalker ve şiferton yatakları yer almaktadır. Şehirde ise manganez, kalker ve şiferton yatakları bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük demir çelik kuruluşu olarak yer alan yassı çelik üreticisi bu şehirde yer almaktadır. İlin tarımsal potansiyelini bir araya getiren zirai faaliyetleri hububat yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği ve sebzecilik ile beraber patates ve ayçiçeği gibi sanayi bitkileri bir araya getirmektedir. Bununla beraber son dönemlerde gelişmeye devam eden örtü altı yetiştiriciliği tarımsal yapı konusunda giderek artan bir öneme sahip olmaktadır. Zonguldak geçim kaynağı arasında şehrin doğal kaynakların yönlendirdiği bir ekonomik yapı yer almaktadır. Yer altı kaynakları konusunda şehir son derece zengindir. Şehirde yer alan ekonomik faaliyetler son derece gelişmiş durumda yer almaktadır. Bu nedenle şehir insanlara farklı alanlarda iş imkanları vermektedir. Zonguldak şehrinde iş yapmak istiyorsanız sanayi iş kollarına göz atabilirsiniz. İlçe merkezleri üzerinde dilerseniz tarım işlerinden faydalanabilirsiniz. Şehrin sahip olduğu iş kolları insanların aradıkları işlere daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Zonguldak şehrinde balıkçılık da önemli yer tutmaktadır. Zonguldak ve Bartın kıyılarının açık alanları hamsi sürülerinin yuvalandığı yerler olarak bilinmektedir.

Zonguldak İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

6 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here