Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan Yalova iş imkânları konusunda hayli zengin bir ilimizdir. Çınarcık, Altınova, Armutlu, Çiftlikköy ve Termal ilçelerine sahip olan Yalova, kültürel, ekolojik ve sağlık açısından hayli avantajlı bir konumda yer alıyor.

Yalova kebabı ve köftesi ile ünlü olan, termal tesisleri ile ünlü bir şehrimiz. Atatürk Köşkü, Yürüyen Köşk ve kent müzesi ile tarihi zenginliklere de ev sahipliği yapan ilde makro – klima, yani hem Akdeniz, hem de Karadeniz iklimine ev sahipliği yapar. Aynı zamanda ülkenin en küçük ili konumunda olan Yalova’nın nüfusu da yaklaşık 130 bin kişidir.

Yalova Geçim Kaynakları

Yalova geçim kaynakları açısından oldukça zengin bir ilimizdir. Özellikle seracılığın ve süs bitkisi üretiminin fazlaca yapıldığı bir şehirdir. Ayrıca iç turizmin gözdesi olan Yalova’da termal tesisleri her yıl binlerce kişi ziyaret etmektedir. Balıkçılığın da yapıldığı şehirde, özellikle Çınarcık ve Armutlu kesimlerinde, yaz turizmi de canlıdır.

35 bin dekarlık bir ekim alanına sahip olan Yalova’da zeytinlikler de bulunmaktadır. Hatta ülkenin zeytinyağı ve zeytin ihtiyacının büyük bölümü Yalova’dan karşılanmaktadır. Yine burada yetişen zeytinler ihraç edilmektedir.

Ihlamur, kestane, kızılağaç, meşe ve kayın gibi, mobilya sektörünün bel kemiği olan ağaçlar Yalova’da oldukça fazladır. Tomruk ve sanayi sektörüne büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır.

Yalova’da İş Fırsatları

Yalova pek çok açıdan, zenginliklerle dolu bir şehrimizdir. Limanlara da sahip olan Yalova’nın deniz taşımacılığı anlamında sunduğu iş fırsatları hayli çok. Bunun yanında zeytinyağı ve zeytin işleme sanayileri, satış noktaları, lojistik ve ihracat faaliyetleri Yalova’da kolaylıkla yürütülebilmektedir.

Çınarcık ve Armutlu yaz turizminin önemli noktalarından olsa da, turistik işletme açısından yetersiz kalabilmektedir. Aynı şekilde Termal ilçesinde yer alan termal tesislerin büyütülmesi, inşaat faaliyetlerini de beraberinde getirecektir. Bu kapsamda çeşitli kollarda işçi ve mühendis dağılımları yapılabilmektedir.

Ormancılığın yoğun yapıldığı Yalova’da mobilya ve kâğıt sanayinin gelişimine zemin hazırlayacak pek çok avantaj bulunmaktadır. Üretim tesislerinin ve satış noktalarının açılması pek çok anlamda istihdama destek olacaktır. Kısacası Yalova iş fırsatları konusunda oldukça zengin ve olanak dolu bir ilimizdir.

Yalova İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here