Karadeniz’in incisi Trabzon geçim kaynağı tarıma dayalı bir ilimizdir. Sanayi ürünleri yetiştirme açısından oldukça elverişli olan Trabzon Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerine sahiptir ve nüfusu yaklaşık 764 bindir.

Tipik Karadeniz iklimine sahip olan Trabzon’da çay bahçeleri oldukça geniş yer kaplar. Aldığı bol yağış sayesinde gür ormanlıklara, yaylalara ve ovalara sahiptir.

Uzungöl, Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi ve Atatürk Köşkü gibi eserleri ile yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. Aynıca Trabzon’daki yaylalar ve doğal güzellikler yılın her ayı ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Hamsili yemekleri ise dünyanın dört bir yanında sevilir, yapılır.

Trabzon Geçim Kaynakları

Trabzon ekonomik olanakları bol olan bir Karadeniz ilimizdir. Her ne kadar ekonomisi tarıma dayalı görünse de aslında balıkçılık, hayvancılık ve turizm de ilin ekonomisine destek verir.

Trabzon limanları sayesinde ticaretin yoğun yapıldığı bir şehrimizdir. Ayrıca ünü dünyaya yayılmış olan Karadeniz’de en çok Trabzon’da ziyaretçi bulur. Yine denizi sayesinde balıkçılıkta da önemli bir noktadadır.

İlin iç kısımlarına doğru fındıkçılık ve güneye doğru da çaycılık yapılmaktadır. Trabzon’da üretilen çay dünyanın dört bir yanına ihraç edilir.

Trabzon İş Fırsatları

Trabzon iş olanağı hayli yüksek ve buna bağlı göç alan şehirlerimizin başında yer alıyor. Özellikle çay yetiştiriciliği ve üretim noktaları sayesinde halkın pek çoğu istihdam ediliyor. Yine balıkçılık şehrin önemli geçim kaynaklarından biri. Bu noktada lojistik, soğuk hava deposu ve dağıtım Trabzon için önemli iş kollarından.

Turizm Trabzon için hem tarihi açıdan, hem de doğal güzellikler açısından çok önemli bir yere sahip. Özellikle Karadeniz’in ünlü plajlarının burada yer alıyor olması, Trabzon’un yaz turizminde de yer edinmesini sağlıyor. Bu bağlamda tarihi noktalar da göz önüne alındığında rehberlik, taşımacılık, yemek ve konaklama hizmetlerine ihtiyaç duyulabilmekte.

Trabzon yemeklerinin, özellikle hamsili yemeklerinin ünü için dahi ziyaretçi toplayan bir şehir. Hal böyle olunca söz konusu yemeklerin iş fırsatı oluşturması içten dahi değil. Yani Trabzon iş fırsatları daha çok turizme dayalı olmakta.

Trabzon İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here