Tekirdağ şehrinde iş fikirlerine bakıldığı zaman özellikle şehir sanayi ve tarım konusunda farklı iş olanakları sunmaktadır. Tekirdağ, Marmara Bölgesinde Türkiye’nin turistik noktaları arasındadır. Türkiye’nin en kalabalık yirmi üçüncü şehri olarak bilinen Tekirdağ’da nüfus 970.000 kişiden oluşmaktadır. Marmara Denizi ile beraber Karadeniz’e kıyısı yer alan Tekirdağ 2014 yerel seçimleri sonrasında büyükşehir olarak bulunmaktadır. Tekirdağ’ın 11 ilçesi yer almaktadır. Çerkezköy, Marmara Ereğlisi, Çorlu, Hayrabolu Şarköy, Saray ve Malkara ilçeleri yer almaktadır.

Tekirdağ Coğrafi Konumu

Trakya yakası üzerinde Edirne’den sonra en büyük ikinci il olarak bulunan Tekirdağ, konumu ile beraber geçmiş zamanlarda günümüze önemini kaybetmeden ilerlemektedir. Anadolu ve Avrupa arasında yer alan her türlü ilişkinin Trakya üstünden yapılması şehrin köklü bir kültürel mirasa sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Tekirdağ’da ilk yerleşim bölgelerine dair kalıntılar Antik Çağ’a kadar uzanabilmektedir.

Marmara bölgelerinde en güzel şehirler arasında yer alan Tekirdağ doğal güzellikleri ve tarihî yerleri ile beraber popüler yerler arasındadır. Ekonomisi tarım ve sanayiye dayalı olarak yer alan şehirde özellikle yaz ayları içerisinde turizm de önemli bir gelir kaynağı olarak yer almaktadır. Tekirdağ’ın toprakları son derece verimli şekilde bulunmaktadır. Bu yüzden buğday ve Ayçiçek yağı ihtiyacının büyük kısmı bu şehirden karşılanmaktadır. Arpa, mısır, yulaf, şekerpancarı ve soğan şehirde yetiştirilen ürünler arasında bulunmaktadır. Tekirdağ iş olanaklarından faydalanmak istiyorsanız kavun, üzüm, karpuz ve kiraz yetiştirebilirsiniz

Tekirdağ’da Hangi İşler Yapılabilir?

Hayvancılık şehirde bir diğer geçim kaynağı olarak yer almaktadır. Şehrin mera ve çayır bölgeleri bol olmasından dolayı koyun, sığır ve hindi yetiştiriciliği gerçekleştirilmektedir. Barbunya, karagöz, tekir, levrek ve istavrit şehrin kıyılarında bol miktarda yer almaktadır. Şehirde orman varlığı düşük olarak yer almakta ve yoğunlukla ilin kuzeydoğu bölgesindedir. Maden konusunda da son derece fakir olan Tekirdağ şehrinde sadece linyit ve manganez yatakları yer almaktadır. 1970 yılından sonra sanayi bakımından hızla gelişmeye devam eden kentler arasında yer alan şehirde ayçiçeği, un, kiremit, mobilya ile beraber tekstil fabrikalarının sayısı son derece yüksektir. Kentin İstanbul’a yakın olması nedeniyle sanayicilik gelişmiştir. Tekirdağ iş fırsatları arasında sanayi işleri ön plana çıkmaktadır.

Tekirdağ İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here