Sivas iş fırsatları konusunda farklı alanlarda iş ilanları sunmaktadır. Sivas İç Anadolu’nun bölgesinde yer alan tarihi İpek Yolu üzerinde yer ala bir şehirdir. Bu nedenle Sivas tarihte önemli bir yeri bulunmaktadır. Sivas’ın nüfusu 621.000’dir. Bununla beraber Sivas, Türkiye’nin yüzölçümü konusunda en büyük ikinci ili olarak yer almaktadır. Şehir geçiş yolu üzerinde bulunmaktadır. 1930 yılı sonrasında demiryolu ve karayollarının yapılandırılması nedeniyle ulaşım ağı üzerinde bir kavşak durumuna gelmektedir. Son dönemlerde hızla gelişen havayolu taşımacılığı konusunda da Sivas’a ekonomik anlamda canlı hale gelmiştir.

Coğrafi Yapısı

Sivas, Anadolu bölgesinin yüksek platoları ve dağlık alanların arasında bulunmaktadır. Ortalama yükseltisi 1000 metrenin üzerinde bulunmaktadır.

Sivas Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile turistleri beklemektedir. Farklı kültürlerin bir arada bulunduğu Sivas Şehrinde renkli ve şirin evleri ile beraber Karanlık Kanyon görülmesi gereken yerler arasındadır. Ziyaretçilerine benzersiz bir gezi alternatifi sunmaya devam eden Sivas, yeni misafirleri tarafından keşfedilmektedir. Sivas iş fikirlerine bakıldığı zaman turizm ön plana çıkmaktadır.

Sivas Şehrinde İş Fırsatları

Sivas şehrinin ekonomisi tarıma dayalı olarak yer almaktadır. Faal nüfusun yaklaşık olarak % 70’i tarım sektöründe çalışmaktadır. Tarım ise tarla tarımı olarak bilinmektedir. Hayvancılık ikinci gelir kaynağı olarak yer almaktadır. Son zamanlarda sanayi sektörü de hızla gelişmeye devam etmektedir. Madenler konusunda da zengin olan şehir, kara ve demiryolları kavşağı üzerinde yer almaktadır.  Yüzölçümü konusunda Türkiye’nin ikinci büyük ili olarak yer alan Sivas topraklarının % 97’si ekilebilir olarak yer almasına rağmen tarım yeterince gelişmemiş durumdadır. Bitki üretiminde ayrılacak olan alanlar bir milyon hektara yakın olarak yer almaktadır.

Tarım ürünleri içerisinde tahıl, baklagiller ile beraber sanayi ürünleri bulunmaktadır. Tahıl ise en önde gelen ürünler arasındadır. Tarım ürün miktarları ise mevsim şartlarına göre değişim göstermektedir. Tarım ürünler arasında buğday, fasulye, mercimek, şekerpancarı ve patates yer almaktadır. Sebzecilik ve meyvecilik pek gelişmemiş durumdadır. Tarım ürünleri arasında tahıl, baklagiller ve sanayi ürünleri bulunmaktadır. Sivas’ta iş olanaklarına bakıldığı zaman tarım ön plana çıkmaktadır.

Sivas İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here