Sinop iş fırsatları son derece çeşitlilik göstermektedir. Şehrin bulunduğu konum nedeniyle iş olanakları artmıştır. Karadeniz Bölgesi’nin bulunan Sinop, Boztepe Burnu üzerinde kurulan bir şehirdir. Doğal güzellikleri ile beraber tarihî yapıları konusunda da dikkat çeken Sinop şehir merkezinden denize girilebilecek nadir yerler arasındadır. Sinop’ta yaklaşık 207.400 kişi yaşamaktadır.

Karadeniz ikliminin bulunduğu Sinop şehrinde yılın büyük bir bölümü yağışlı olarak yer almaktadır. Mevsimler arası sıcaklık farklarının da fazla olmaması şehirde devamlı rüzgar görülmektedir. Güney ve iç kesimlere inildiği zaman Karadeniz iklim özelliklerinin etkisi azalmaktadır. Yılın her mevsimi yağışlı olarak yer almasından dolayı bitki örtüsü son derece zengin durumdadır. İl topraklarının %60’ı orman ve fundalıklarla kaplı olarak yer almaktadır.

Sinop Gezilecek Yerler

Turizm konusunda zengin bir coğrafyaya sahip olan şehirde mağaralara merakınız bulunuyorsa İnaltı Mağarası’nı gezebilirsiniz. Sinop Kalesine giderek tarihi dokulara göz atabilirsiniz. Sinop’a yolunuz düştüğü zaman pek çok şiire konu olan Tarihi Sinop Cezaevi’ni görmeden dönmemenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Türkiye’nin tek fiyordu olarak yer alan Hamsilos Koyu ise Sinop gezinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Yaz ayları içerisinde şehre yolunuz düşmesi durumunda Karakum Plajı’nda denize girebilirsiniz. Kamp kurmak ya da doğa sporları konusunda elverişli olan Sinop’un birbirinden güzel yaylarına çıkabilirsiniz. Sinop iş fikirleri konusunda turistik ürünler satarak geçiminizi arttırabilirsiniz.

Sinop Şehrinde Hangi İş Yapılır?

Sinop şehri tarıma elverişli arazi az olarak bulunmasına rağmen ekonomisinin büyük bir bölümünü ise tarım ile karşılayabilmektedir. Sebzecilik ve meyvecilik önemli geçim kaynağı olarak yer almaktadır. Bununla beraber kestane, kiraz, armut ve kızılcık bol miktarda yetiştirilmektedir. Buğday, arpa, mısır ve fasulye en çok yetiştirilen ürünler arasında yer almaktadır. Boyabat ilçesi pirinci ile ünlü bir yerdir. Sinop yayları üzerinde hayvancılık gerçekleştirilmektedir. Sığır, koyun, kıl keçisi yetiştiriciliği ile beraber arıcılık da yapılmaktadır. Hamsi, mezgit, lüfer, barbunya, palamut ya da lüfer en çok avlanan balıklar içerisinde bulunmaktadır. Sinop geçim kaynakları arasında ormancılık ve tarım işlerinden faydalanabilirsiniz. İl topraklarının engebeli olarak yer alması, ulaşım zorluğu ve Sinop limanının yetersiz bulunması sebebiyle sanayide istenen büyüme ortaya çıkmamıştır. Kentte kereste, gıda ve cam sanayi kuruluşları yer almaktadır.

Sinop İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here