Sakaya şehrinde iş fırsatları şehrin büyük şehirlere yakınlığı ile son derece büyüktür. Sakarya, Marmara Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. İstanbul ve Ankara arasında seyahat edenlerin uğrak noktaları arasındadır. İstanbul’a yakınlığı sebebiyle şehirden kaçarak doğa içerisinde huzurlu bir hafta sonu geçirmeyi düşünenlerin ilk tercihleri arasında bulunan Sakarya’nın 16 ilçesi yer almaktadır. Şehir merkezi Türkiye’nin en uzun üçüncü nehri olarak bilinen Sakarya Nehri’nin kıyısı üzerinde kurulmuştur. Şehrin Karadeniz kıyıları üzerinde Karadeniz iklimi bulunuyorken il merkezi ve güney kısımlarda Marmara tipi iklim görülmektedir.

Sakarya Şehri Hakkında

Coğrafi konumu şehrin devamlı olarak il olmasını da sağlamıştır. Sahip olduğu nüfusu son yıllarda giderek artmaya başlayan şehrin nüfusu 970.000’dir. Bu nüfusun %40’tan fazlası ise Adapazarı ve Serdivan ilçeleri üzerinde yer almaktadır. En düşük nüfusa sahip ilçe ilin güney bölgesinde yer alan Taraklı ilçesidir. Merkez ilçeleri ile beraber Sapanca, Geyve, Hendek, Arifiye ve Karasu önde gelen ilçeler arasındadır. Sakarya iş fikirleri konusunda merkez ilçelerde iş imkanı daha fazladır.

Şehir Karadeniz’e dökülen Sakarya nehrinden ismini almaktadır. Sakarya nehrinin ismi Frigler dönemine kadar gidebilmektedir, MÖ 7. yüzyıla kadar bölgeye hâkim olan Friglerin kutsal kaymış oldukları nehir tanrıları Sangari’den gelmektedir. Bununla beraber Sakar Dede isminde bir ermişin, nehir üzerinde yer alan bir köprüden geçerken parasız olması sebebiyle hakarete uğramış ve köprüden geçememesi nedeniyle dua ederek nehrin yönünü değiştirdiği söylenir.

Sakarya İş Fırsatları

1987 – 1988 tarihleri arasında Türkiye’nin refah düzeyi en çok artan şehirleri içerisinde bulunan Sakarya, yıllar ilerledikçe büyümeye devam etmektedir. Sakarya şehrinde faaliyet göstermiş olan ve Türkiye’nin en büyük 500 kuruluşu içerisinde bulunan pek çok firma bulunmaktadır. Şehrin ekonomisi tarım ve sanayiye dayalı olarak gelişmektedir. Karadeniz ikliminin de etkisi ile beraber sulak bir iklime sahip bulunan Sakarya şehrinin topraklarının %50’si tarıma elverişli olarak yer almaktadır. Bununla beraber nüfusun %65’i tarım sektörü içerisinde bulunmaktadır Nüfusun %15’i sanayi sektörü içerisinde çalışırken geri kalan bölümü ise farklı sektörlerde yer almaktadır. Sakarya iş ilanı arama konusunda özellikle sanayi ve tarım ön planda yer almaktadır.

Sakarya İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

9 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here