Konya iş ilanları konusunda farklı iş kollarında iş imkanları sunmaktadır.Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan Konya, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri bulunan Konya’nın 2.100.300 kişi yaşamaktadır.

Konya Hakkında

Akşehir, Ereğli, Yunak, Meram ve Seydişehir başta olmak üzere tam 31 adet ilçesi yer almaktadır. Konya’nın Çumra ilçesine bağlı olarak bulunan ve merkez bölgesine 10 km uzaklıkta yer alan Çatalhöyük 9000 yıl öncesine ait Neolitik antik kenti olarak yer almaktadır. İnsanlık tarihine dair önemli izler taşımış olan Çatalhöyük, sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin en önemli kültürel mirasları arasındadır.

İpek Yolu üstünde en önemli ticaret merkezleri arasında yer alan Konya şehri tarihi hanları, hamamları, medreseleri, türbeleri ve müzeleri ile beraber her sene yerli ve yabancı binlerce turist ağırlamaya devam etmektedir. Düşünce adamı olarak bilinen Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hoşgörüye ve insan sevgisine dayanan felsefesi ile beraber hayatına devam eden Konya’daki Mevlana Dergahı ve Müzesi şehrin ayrı bir özelliğini göstermektedir. Konya iş fikri arıyorsanız turizm imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Konya’da Hangi İşler Yapılır?

Ekonomi ve sanayi konusunda da gelişmiş şehirlerimiz arasında yer alan Konya Türkiye’nin buğday ambarı olarak yer almaktadır. Bu topraklar ülkenin tarıma en elverişli alanları arasındadır. Nüfusun büyük bir bölümü ise tarım ve hayvancılık ile geçinmektedir. Buğdayla beraber şeker pancarı, ay çiçeği, patates ve haşhaş üretimi son derece yaygın olarak yer almaktadır. Elma, armut, kiraz ile beraber vişne en çok yetiştirilen meyveler içerisindedir. Baklagil üretiminde de Türkiye’de ilk sırada bulunan Konya son derece modern tarım araçlarının fazla bulunduğu şehirler arasındadır. Konya güncel iş ilanları alanında özellikle sanayi işleri ön plana çıkmaktadır. Madencilikte konusunda da son derece gelişmiş olarak yer alan şehirde zengin boksit yatakları Seydişehir’de bulunmaktadır. Civa, linyit ile beraber manyezit de Konya’daki diğer önemli madenler içerisinde bulunmaktadır. Makine, tekstil, kimya, otomotiv ya da gıda sanayisi ile isminden söz ettiren Konya şehrinde yüzlerce ülkeye ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine büyük oranda katkı sunmaya devam etmektedir.

Konya İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

12 BAŞVURULAR

  1. Merhaba. Selçuk Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Maddi kaynağa ihtiyacım olduğu için her türlü işi yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Iyi günler, ben ve arkadaşım konya karatayda oturuyoruz, öğrenciyiz. Bizim öğrenci olduğumuz için ciddi mânâda paraya ihtiyacımız var,elimiz paketleme,tespih dizme vs islere de yatkındır. Geri dönüş yaparsanız seviniriz. 🙂

  3. merhaba konya karatay/adliye civarında ikamet ediyorum. Her türlü paketleme ,kutulama işini yaparım. Acil işe ihtiyacım var. Çok mağdurum en kısa sürede geri dönüş yaparsanız sevinirim. Allah razı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here