Kobay Olarak Para Kazanmak, Kobay (Denek) Nasıl Olunur

Para kazanma yöntemlerinden bir tanesi olan Kobay olarak para kazanma diğer adı ile denek olarak para kazanma ülkemizde aktif olarak kullanılmaktadır. Gönüllü deney olmak istiyorum diye her yeri aramış ancak bir şey bulamamış iseniz bu yazımız tam da denek olmak isteyen gönüllü bireylere özel olarak yazılmıştır.

Kobay Olarak Para Kazanmak

Kobay, anlam olarak üzerinde deneyler yapılan ve sonuçların tesbit edildiği bu sonuçların bilim adamları veya ilaç firmalar ile paylaşıldığı bir deneydir diyebiliriz. Kobay olmak diğer adı ile denek olmak aynı anlama gelmektedir. Ülkemizde bu işin adı gönüllü denek, gönüllü derek, gönüllü kobay olmak istiyorum tarzındaki soruların yanıtını da burada bulabileceksiniz.

Geçenlerde haber sitelerinde haberin yayınlanmasının ardından işin üzerine gitmek istedik. Yani nedir bu kobay olarak para kazanmak. Zira haberin detaylarında Fox Tv‘de yayınlanan bölümden aldığımız bilgilerde , bir sağlık merkezine gidiyorsunuz başvuru yapıyorsunuz sonrasında kabul ediliyor başvurunuz. İlaç firmaları tarafından piyasaya çıkarılacak olan ilaçların yan etkilerini belirlemek veya faydalarını görmek amacı ile hasta yataklarında bekletiliyorsunuz. Yanınızda bir adet hemşire oluyor ve bir adet de doktor tarafından gözetim altında kalıyorsunuz. Daha sonra ilaç verilmesinin ardından sizlerden kan alınıyor 1 adet tüp şeklinde. Sonrasında muhasebeye uğruyorsunuz (Gittiğiniz sağlık kuruluşundan) ilacın kalitesine göre 100 ile 300 euro arasında ücret alıyorsunuz. Bekleme süreniz sadece 1,5 saat sürüyor. TL parası ile 300 ile 700 TL arasında günlük kazancınız oluyor.

Kobay Nasıl Olunur

Kobay olduğunuzda gün içinde sadece 1 kez para alabiliyorsunuz yani 2.gün gidip de başvuru yaptığınızda sağlık merkezi kabul etmeyecektir. Ayda sadece 3 kez başvurular kabul ediliyor. Nedeni de aşırı ilaç kullanımının yan etkilerinin fazla olmasından kaynaklanmakta.

Kobay Olunca Ölme Riski Var Mıdır

Kobay olmadan önce zaten size sözleşme imzalatıyorlar. Sözleşmede bana bir şey olursa şu firma sorumlu değildir denilen ibareleri okuyacaksınız. Buradan çıkarılan sonuç sağlıklı iken sağlıksız olursam kimseden para talep edemiyorum çıkarılıyor. Bize göre para için sağlığınızdan olmanız çok ama çok anlamsız olacaktır. Biliyoruz para kolay kazanılmıyor verilen paralarda güzel gözüküyor ya ilaç size aşırı bir yan etki yaparsa veya kör ettirme riskini doğurursa !!!

İşte sonuçlar ortada arkadaşlar. Normal hayatta kobay veya denekler eskiden fareler, maymunlar vs hayvanlar idi. Ancak insanlar ile hayvanlar farklı dna taşıdıklarından ilaç firmaları artık gözünü insanlara diktiler.

Ek olarak şunu da söylemek istiyorum bazı ilaç firmaları eczanelerde bıraktıkları yeni ilaçları insanların almaları için teşvik primi ödemektedirler. Yani siz şunu satın sizlere şu kadar komisyon vereceğiz diye. İşte bunu nereden anlayacağız ; doktor reçetelerinde yazılan ilaçları almaya giden bireyler veya hastalar, eczacı kişilerin işte bu ilaç kalmadı aynı fiyatta şu ilaç var aynı etkiyi gösterir derlerse sakın ola almayın. Eczacı arkadaşlardan bazıları sadece etikete göre doktor olunmayacağını bildiği halde insanların sağlıklarını hiçe sayabiliyor bazen.

Kobay Alan Firmalar Hangileridir Bu Firmalara Nasıl Ulaşırım

İlaç firmaları kobay veya denek olacak insanların kendi kurumlarına gelmelerini ve evrakları doldurmalarını talep etmektedir. Bilindiği gibi her ilaç markası gruplar halinde dağıtılmıştır.  İş bulmak zor olmamakla beraber işin çeşidinin fazla olması iş gücünün daha da yükselmesi ve verilecek olan paranın da daha çok olmasını sağlamıştır.

Ülkemizden sadece denekler alınmamakla beraber farklı ülkelerden de başvurular alınıyor özellikle moldova’dan bir çok denek başvurusu 2016 yılında alınmış. Farklı bir iş ilanı aramak isteyenlere bulunmaz bir fırsattır denek başvurusu . Bu yüzden sağlığınızdan olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu arada firmaların çoğu diyebiliyor işte ölüm riski taşımayan ilaçları enjekte ediyoruz diye. Ancak gönüllü denek başvurusu olarak firmalar madem ki bu yan etkinin ölümcül olmadığını biliyor neden araştırma gereği duysunlar !!!

Kobay olmak istiyorsanız alttaki yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

2 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here