Şehrin konumu Kırşehir iş fikirleri alanında insanlara farklı iş olanakları sunmaktadır. Kırşehir tarihi Hititler zamanına kadar uzanan bir şehir olarak yer almaktadır. İmparator I. Justinianos zamanında kurulan şehre, Türkler ‘Kır şehri’ ismini vermiştir. Kır şehri zaman geçtikçe halk dilinde Kırşehir olarak ortaya çıkmıştır. Kırşehir’in, nüfusu 220. 000 olarak yer almaktadır. Kayseri ve Nevşehir’le beraber Kapadokya bölgesinin kuzey kısmında yer alan Kırşehir Kapadokya bölgesinin giriş bölgesindedir.

Kırşehir Hakkında

Tarihi boyunca birçok devlete ev sahipliği yapmış olan Kırşehir, kış ayları içerisinde soğuk ve yağışlı, yazları da sıcak ve kurak olarak yer almaktadır. Bozkır görünümünde yer alan şehrin vadi tabanlarında ve sulak bölgeleri üzerinde kavaklık ve meyve bahçeleri bulunmaktadır. Artan turist sayısı sebebiyle son zamanlarda sayısı ve kalitesi artan otelleri, Kırşehir’i İç Anadolu Bölgesi’nin cazibe merkezleri arasında bulunmasını sağlamaktadır. Kırklareli iş ilanları içerisinde özellikle turizm büyük bir geçim kaynağıdır.

Kırşehir kaplıcaları ve ozanları ile turizmin gözdesi konumunda yer almaktadır. Yüzyıllarca Anadolu’nun ticari ve ekonomik hayatları konusunda büyük rol oynayan Ahilik, 13. yüzyılda Kırşehir’de kurulmuştur.

Kırşehir’de Hangi İşler Yapılır?

Kırşehir şehrinin ekonomisi tarıma dayalı olarak yer almaktadır. Sanayi konusunda da en az gelişmiş iller içerisinde bulunmaktadır. Faal nüfusun yaklaşık olarak %80 i tarım, hayvancılık, ormancılık ve avcılığa dayanmaktadır. Sanayi sektörü içerisinde uğraşanlar %7 olarak yer almaktadır. Göçler nedeniyle zamanla nüfusu azalmıştır. Kırşehir sanayi konusunda en az gelişmiş illerimiz arasındadır. İlde halı ve kilim dokumacılığı son derece önemli faaliyetler içerisindedir. Sanayileşme ve kentleşmeyle beraber dokumacılık il merkezi üzerinde önemini yitiriyorken, ilçe ve köylere kaymıştır. Geçmiş zamanlarda büyük önem taşımaya devam eden bakırcılık ortadan kalkmıştır. Yöre üzerinde geleneksel olarak yapılan taş işlemeciliği ihraç ürünü olarak yer almaktadır. Kırşehir ili orman bakımından yoksul bir bölgedir. Akarsu vadilerinde modern kavakçılıkla uğraşılır. Kırşehir iş olanakları arasında özellikle yer altı kaynakları önemlidir. Yer altı kaynakları zengin olarak yer almamaktadır. Başlıca madenleri arasında ise tuz, mermer, maden kömürü ve flüosit bulunmaktadır. Oniks mermerleri son derece meşhur ürünleri arasındadır.

Kırşehir İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here