Tarihi zengin doğası ve kültürleri ile beraber öne çıkmaya devam eden Kırklareli, Türkiye’nin kuzeybatı bölgesinde Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Kırklareli iş fırsatları içerisinde özellikle farklı iş fırsatları yer almaktadır.

Tarihi yazıtlar üzerinde Kırk Kilise adı ile geçen şehrin ismi, 1924 tarihinde Kırklareli olarak değiştirilmiştir. Şehrin 8 ilçesi yer almaktadır. Bununla beraber 340.000 kişilik nüfusu bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Bulgaristan, batı bölgesinde Edirne, güneyinde Tekirdağ yer almaktadır.

Kırklareli Hakkında

Binlerce yıllık tarihi ile beraber Traklar, Persler ve Romalılar gibi farklı medeniyetlerin hâkimiyetinde bulunan şehir kiliseler, çeşmeler, mağaralar ile beraber manastırlar bolca yer almaktadır. Tarihi yapılarının etkisi doğrusunda yer alan Karadeniz şeridi ve plajları ile beraber yılın pek çok ayı içerisinde turist çekmektedir. Yağlı güreş festivallerinin yapıldığı etkinlikler yer almaktadır. Kırklareli iş fikri arıyorsanız tarım işi ile uğraşabilirsiniz.

Babaeski Köprüsü şehrin simgesel yapıları arasındadır. Anadolu’dan Balkan bölgesine gidecek askeri ve ticari yollar üstünde yer almaktadır. Nehir taştığı durumlarda, 6 kemerli köprü zarar görmemesi adına nöbet hücreleri ile desteklidir. Bu köprü zamanın muhteşem sanat eserleri arasında yer almaktadır.

Kırklareli İş İmkanı

Şehrin ekonomisi tarıma dayalı olarak bulunmaktadır. Orman varlığı son derece zengin, dağları ormanlarla kaplı olarak yer alıp, geniş Ergene Ovası son derece bereketli yer almaktadır. Sanayi ise hızla gelişmeye devam etmektedir. Faal nüfusun yaklaşık olarak % 70’i tarım, hayvancılık, balıkçılık, ormancılık ve avcılık ile beraber geçimini sürdürmektedir. Başlıca tarım ürünleri arasında buğday, yulaf, fasulye, mısır, şekerpancarı ve koza yer almaktadır. Sebze ve meyvecilik ileri seviyede yer almaktadır. Lahana, taze fasulye, pırasa, soğan, biber ve domates yetiştirilecek olan başlıca sebze ürünleri arasındadır. Kırklareli iş olanakları arasında tarım birinci sırada yer almaktadır. Yetişen meyveler arasında elma, erik, armut, şeftali ve kiraz bulunmaktadır. Tarım içerisinde gübreleme, sulama, ilâçlama ya da modern tarım araçlarının kullanımı son drece yaygındır. Kirazı ve çavdarı son derece meşhur ürünleri arasındadır. Ayçiçeği bolca yetişmektedir. Şehir üzerinde hayvancılık ikinci derecede yer almaktadır. Vize ve Pınarhisar’a bağlı bölgede orman ve dağ köylerinin birinci derecede geçimi hayvancılık olarak yer almaktadır.

Kırklareli İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

3 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here