Kırıkkale şehri İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Kırıkkale şehrinde iş fırsatları makine sanayisi ön planda yer almaktadır. Kırıkkale’nin ismi, şehrin 3 km. kuzey bölgesinde yer alan Kırıkköyü ile şehrin merkezindeki Kaletepe’nin kısaltılarak bir araya getirilmesinden ortaya çıkmaktadır. Osmanlı arşiv belgelerinde, şimdiki ismi ile Kırıkkal’a biçiminde geçmektedir.

Kırıkkale Coğrafi Konumu

Kırıkkale iş fikirleri konusunda makine sanayisi ve tarım ön plandadır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kırıkkale Ankara ve Çankırı illeri ile komşu olarak yer almaktadır.

Şehrin ortalama yüksekliği 700 metre olarak yer almaktadır. Kuzeybatı-güneydoğu yönünde uzanacak olan Koçu Dağı yaklaşık olarak 4 km genişlik ve 7 km uzunluğa sahip olabilen en yüksek noktası Yığlıtepe olarak yer almaktadır. İl sınırları içerisinde ovalık alanlar son derece az olmaktadır. En önemli bölgesi Kırıkkale Ovasıdır. Bu ovası kuzey kısmında Çamlıca ve Karakaya tepelerinde, güney kısmında Denek Dağı’nın batısına kadar uzanabilmektedir. Kuzey bölgesinde tepeler ovalara inerek birleşmektedir.

Kırıkkale İş Fikirleri

Özellikle makine sanayisi Kırıkkale geçim kaynağı arasında yer almaktadır. DPT Müsteşarlığı aracılığı ile 2003 tarihinde yapılan araştırmaya göre Kırıkkale, 81 il arasında gelişmişlik konusunda 33. sırada yer almaktadır. Genel olarak şehir üzerinde özel sektör yatırımlarının azlığı kendisinden söz ettirmektedir. İl merkezi üzerinde yer alan kamu tesisleri kent merkezine sanayi şehri görünümü kazandırmaktadır. Bununla beraber ilçeler üzerinde tarımsal ağırlıklı olarak bir ekonomik yapı bulunmaktadır. Kırıkkale şehri merkezi olarak kamu ağırlıklı sanayi şehri olarak yer aldığı diğer ilçe merkezleri ya da kırsal alanların ekonomik yapısı tarıma dayalı olarak yer almaktadır. Kırıkkale’de imalat sanayi kamu içerisine ait büyük işletmelerle beraber özel sektöre ait olarak bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerden bir araya gelmektedir. MKEK Fabrikaları ve Tüpraş Rafinerisi şehrin ekonomik yapısı içerisinde son derece önemli bir yer tutmaktadır. Kamu kesimi içerisinde işçi ve memur ağırlıklı olarak ortaya çıkarılan istihdam, ücretlere bağlı şekilde ticari yaşamı da etkileyebilmektedir. Özellikle ilçede yaşıyorsanız hayvan yetiştiriciliğinden faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinde ise sanayi kollarına göz atabilirsiniz.

Kırıkkale İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

9 BAŞVURULAR

  1. Merhaba Kirkkale merkez de ikamet etmekteyim evde yapılabilcek her türlü paketleme işini dikkat ve özenle yapmaya hazırım dönüş yaparsanız sevinirim teşekkür ederim iyi çalışmalar

  2. Merhaba Kirkkale merkez de ikamet etmekteyim evde yapılabilcek her türlü paketleme işini dikkat ve özenle yapmaya hazırım dönüş yaparsanız sevinirim teşekkür ederim iyi çalışmalar.2010 hyundai i 30 arabamla şöförlü .alçı .boya badana bahçe işleri vs.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here