Güneydoğu’da yer alan Kilis iş imkânları tarım ve hayvancılığa dayalı bir ilimizdir. Elbeyli, Musabeyli ve Polateli ilçelerine sahip Kilis’in nüfusu yaklaşık 137 bindir.

Ravanda Kalesi, Kurdağa Kasteli, Eski Hamam ve Hoca Hamamı gibi tarihi yapıları sayesinde, turistik açıdan da önemli bir noktaya sahiptir. Ayrıca Suriye sınır komşusu olması nedeni ile askeri açıdan da büyük bir öneme sahiptir.

Kilis tava ve cennet çamuru gibi ünlü yemekleri işe adından söz ettiren Kilis’te step örtüsü ve Akdeniz iklimi görülmektedir. Büyük çayır ve meralara sahip il, oldukça fazla yağış almaktadır. Badem, alıç, ahlat, akçakesme ve meşe ağaçları ile dolu ormanlık alanlara da sahiptir.

Kilis Geçim Olanakları

Suma fabrikasının bulunduğu Kilis geçim olanakları anlamında genellikle tarımsal faaliyetler yürütmektedir. Özellikle buğday, arpa, Antep fıstığı, zeytin ve üzüm önemli tarım ürünlerindendir. Hatta bu ürünlerin ihracında da Kilis önemli rol oynar.

90 hektarlık bir sanayi sitesine sahip olan Kilis, hem kendi halkının, hem de bölge halkının istihdamı için önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü bu alan içerisinde plastik sanayi, dokuma ve giyim sanayi, gıda sanayi, mobilya sanayi ve diğer faaliyetleri yer almaktadır.

Ormanlık alanların mobilyaya uygun kereste ve tomruk veriyor olması, Kilis’i özellikle bahçe mobilyası anlamında önemli bir noktaya getirmiştir.

Kilis’te Yapılabilecek İş Fırsatları

Kilis, zeytinyağı üretimi ve satışı, saf alkol üretimi, sabun üretimi, yorgan üretimi ve biber tozları üretimi anlamında oldukça elverişli bir şehir. Sanayinin gelişmiş olması binlerce insanın istihdam edilmesini de sağlıyor. Ayrıca bulgur, döğme ve pekmez üretimi konusunda da hayli kullanışlı ve avantajlı bir alt yapıya sahip.

Kilis tarımsal üretim kapsamında, bu ürünlerin dağıtımı için ciddi ve sağlam bir lojistik yapıya ihtiyaç duyan şehirlerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca tarımsal faaliyetlerin devamı için ilaçlama ve seracılık faaliyetlerine hız verilmesi gerekiyor.

Sanayi sektörünün her geçen gün biraz daha artması hem vasıflı, hem de vasıfsız işçi alımını her geçen gün artırıyor. Buna bağlı mühendislik ve yönetici kadrolarında açık pozisyonlar söz konusu oluyor. Kilis iş fırsatları anlamında sanayiye ve tarımsal faaliyetlere dayalı bir şehrimiz olmaya devam ediyor.

Kilis İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here