Ticaret, şehircilik, sağlık, kış turizmi ve sanayi gibi birçok alanda adını en başa yazdırmayı başaran Kayseri, ülkemizin yatırım değeri en yüksek illerinden birisidir.

Nüfusu ve Genel Özellikleri

Kent; 2017 verilerine göre 1 milyon 376 bin nüfusa sahip ve işsizlik oranı düşük olmasının yanında Kayseri’de iş kurma düşüncesinde olanlara bir hayli olanak sağlar. Develi, Yahyalı, Özvatan, Sarız, Pınarbaşı, Felâhiye, Kocasinan, Melikgazi, İncesu, Sarıoğlan, Talas, Bünyan, Tomarza, Hacılar, Akkışla, Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçesi mevcuttur. Adan, Kahramanmaraş, Yozgat, Sivas, Nevşehir ve Niğde illeri ile komşudur. Karasal iklime sahip Kayseri, yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve yağışlıdır.

Turizmi

Ülkemizde kış turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden birisi şüphesiz Kayseri/Erciyes dağıdır. Kışın %100 doluluk oranı ile kayak severlere unutulmaz bir tatil yaşatan Erciyes, yaz aylarında eteklerindeki tekir yaylası ile yayla turizmine açılmaktadır. Ayrıca Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden olan kent, yer altı şehri ve eski taş evleri ile de turist çekmektedir. Bölgenin en gelişmiş sağlık kenti olarak tanınmakta ve sağlık turizminden de faydalanmaktadır.

Mutfağı

Mantı ile özdeşleşmiş Kayseri mutfağı, birbirinden lezzetli ve zengin tatları ile ilgi odağıdır. Yağlama ve Develi cıvıklısı mantıdan sonra en tanınmış lezzetleridir. Pastırma ve sucuk alandaki başarısını ise kimseye kaptırmamaktadır. Kayseri mutfağı, son yıllarda Kayseri’de iş fikri arayanlar için en pratik çözümdür.

Ekonomi

Konumu, ye yüzü şekilleri, çalışkan ve girişimci kentliler sayesinde ekonomik bakımdan oldukça gelişmiş bir kenttir. Oldukça geniş bir alana kurulu organize sanayi, içinde kablodan mobilyaya, sucuktan halıya birçok fabrika bulundurmaktadır. Kent, üretim ve/veya ticaretle ilgilenmek isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Çok geniş tarım arazilerine sahip kentte tarla tarımı hâkimdir.

Geleneksel halı dokumacılığının çok eskilere dayandığı kentte, başta Saray Halı olmak üzere birçok halı fabrikası mevcuttur. Halıların fabrikasyon üretime geçmesi ile unutulmaya yüz tutan el dokumacılığı halısı son dönemde yeniden değerlenmeye başlamıştır. Geleneksel dokuma halıcılığı üretim ve ticareti, Kayseri’de iş imkanı arayanlar tarafından, gelişen ve değerlenen bir sektör arayanların değerlendirmesi gereken bir alandır.

Kayseri İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here