Yaklaşık 245 binlik nüfusu ile Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük geçim kaynağı demir – çelik fabrikası, ormancılık ve turizmdir. Turizmin gözdesi Safranbolu başta olmak üzere, Eflani, Eskipazar, Ovacık ve Yenice ilçelerine sahiptir.

Kamp yapılabilecek Yenice ilçesi, mağara ve kervansaraylar ile ünlü Safranbolu ilçesi ve mimari yapıları, müzeleri ile dikkat çeken Yörükköy Karabük’ün turist çeken noktalarıdır. Peruhi, mısır çorbası ve cevizli keşli yayımı Karabük’ün en ünlü tatlarındandır.

Karabük Geçim Kaynakları

Karabük geçim kaynağı açısından büyük oranda sanayiye dayalı bir şehrimizdir. Demir – çelik fabrikası ve bu fabrikaya bağlı yan sanayilerin varlığı bölge halkının istihdamında çok büyük bir rol oynamaktadır. Ayrıca nakliyecilik ve orman işçiliği kapsamında yürütülen çalışmalara hız verilmesi, bu şehrin göç almasına da neden olmuştur.

Karabük ilçesi olan Safranbolu tarihi yapısı, hanları ve hamamları sayesinde bölgenin önemli turizm noktalarındandır. Bu sayede bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler, Karabük için farklı bir gelir kaynağı oluşturmaktadır.

Orman alanı oldukça geniş olan Karabük’te kâğıt ve mobilya sanayi temel hammaddesi de çıkmaktadır. Buna bağlı lojistik hizmetlerde de bir artış söz konusudur.

Karabük İş Fırsatları

Her geçen gün biraz daha büyüyen demir – çelik yapılanmasının gözdesi olan Karabük ilçelerinden de göç almaya devam ediyor. Sanayinin gelişmesine bağlı mühendis, arama ve üretim ekipleri, hizmet – destek ekipleri ve lojistik ekipleri istihdam alan noktalardan. Demir – çelik sanayinin gelişmesine bağlı yan sanayilerin de artış göstermesi özellikle vasıfsız eleman alımını hızlandırmıştır.

Ormanlık alanların geniş bir yer kapladığı Karabük’te ormancılık faaliyetleri yürütülüyor. Bu kapsamda kâğıt ve mobilya sanayinin geliştirilmesi, ulaşım imkânlarının artırılması, yine vasıfsız ve vasıflı binlerce kişinin istihdamı anlamına geliyor. Özellikle sanayi odunu ve tomruk ihtiyacının neredeyse yüzde 15’i Karabük’ten karşılanıyor.

Karabük’ün incisi olan Safranbolu, hem tarihi yapıları hem de lokumları ile ünlü bir ilçemiz. Dolayısıyla turistik faaliyetler kapsamında rehberlik ve konaklama hizmetlerinin artırılması, Karabük için önemli bir adım olabilir. Karabük iş fırsatları anlamında hayli sengin, doğal yapısı ile ormancılık faaliyetlerini geliştirebilecek bir konumda yer alıyor.

Karabük İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

4 BAŞVURULAR

  1. Merhaba çocuk gelişimi bölümü mezunuyum bir yıl staj deneyimim var kreş yada anaokulunda yardımcı abla olarak çalıştırmak isteyenler bana ulaşabilirler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here