Ülkemizin en büyük ticaret limanına sahip kent, hem kültürel hem ekonomik çok yönlülüğe sahip modern kentlerimizden birisidir.

Nüfusu ve genel Özellikleri

Yaklaşık 4,3 milyon nüfusa sahip İzmir iş kurma olanakları açısından zengindir. Sürekli gelişen ve değişen modern bir yapıya sahiptir. Balçova, Bornova, buca, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Konak, Narlıbahçe, Bayındır, Bergama, Beydağ, Dikili, Foça, Çeşme, Kemalpaşa, Kınık, Karaburun Menderes, Kiraz, Ödemiş, Menemen, Seferhisar, Selçuk, Tire, Urla ve Torbalı olmak üzere 27 ilçesi mevcuttur. Denizli, Manisa, Muğla, Uşak, Aydın ve Balıkesir illeri ile komşu olmasının yanı sıra Ege denizine il boyunca kıyısı vardır.

İklimi

Akdeniz iklim kuşağında yer alır. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Bununla birlikte yer yüzü koşulları nedeni ile iç kısımlarda iklim farklılıkları görülebilmektedir.

Turizm

İzmir önemli turizm kentlerimizdendir. Daha çok kıyı turizmi olmak üzere yerli ve yabancı yüz binlerce turiste her sene ev sahipliği yapar. Kentte herkese hitap edebilen konaklama imkânları oldukça fazla olmakla birlikte, talep fazlalığı nedeni ile İzmir’de yatırım yapılacak alanlardandır.

Ekonomi

İzmir çok yönlü ekonomik yapıya sahiptir. Ticaret, tarım, turizm, ithalat ihracat, sanayi gibi pek çok alan kent ekonomisine destek vermektedir. Petrol rafinerisi ile de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Tarımcılık oldukça verimlidir. Halen kent nüfusunun %15’i aktif tarımla uğraşmaktadır. İklim nedeni ile yılda birden fazla hasat yapılır. Ayrıca pamuk, tütün, kenevir, turunçgiller gibi çeşitli ve değerli ürünler yetiştirilmektedir. Yetiştirilen ürünlerin kentin ticari yapısı ve imkânları sayesinde kolayca ihraç edilebilmesi de bu alanda teşvik unsurudur.

Bunun yanında İzmir önemli bir iç ve dış ticaret merkezidir. Üretilen sanayi ve tarım ürünlerinin kentin konumu ve ulaşım imkânlarının gelişmiş olması gibi etkenlerle pazarlama imkanı oldukça yüksektir.

Kentin kültürel yapısı da iş imkânlarına kapı aralamaktadır. İzmir’de boyoz ve kumru tüketiminin kültür haline gelmesi büyük ve küçük yatırımcılar için fırsat olmaktadır. Lüks işletme sahipleri için de düşük bütçeli iş kurmak isteyenler için de tükenmez bir geçim kapısıdır.

İzmir İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

2 BAŞVURULAR

  1. Merhaba, İzmir Gaziemir ‘de yaşıyorum. Gaziemir ve yakın çevresinde çay, yemek ve temizlik, ofis elemanı veya fabrikalarda beden işçisi olarak hafta içi calisabilecegim iş arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here