34 plaka kodu ile ekonomi başkenti olmaya yolunda hızlı adımlarla ilerleyen kent, tarih ve modernitenin doğa ile buluştuğu ender yerlerdendir.

Nüfusu ve Genel Özellikleri

15 milyon nüfusuyla ülkemizin en kalabalık ve yoğun nüfuslu kenti olmasının yanında İstanbul’da iş fikri arayanlara da oldukça cömert teklifler sunar. Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Başakşehir, Beylikdüzü, Silivri, Sultangazi, Pendik, Bayrampaşa, Beşiktaş, Kartal, Bakırköy, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Adalar, Ümraniye, Esenyurt, Güngören, Sultanbeyli, Maltepe, Bağcılar, Sancaktepe, Şile, Tuzla, Çekmeköy, Ataşehir, Çatalca, Avcılar, Kâğıthane, Esenler ve Arnavutköy kentin ilçeleridir. Tekirdağ ve Kocaeli ile komşu olmasın yanında Marmara ve Karadeniz’e kıyısı vardır.

İklim

İstanbul, farklı iklim kuşaklarının geçiş kuşağındadır. Yıllık ortalama sıcaklığı 13,5 derecedir.

Ekonomi

Ülkemizin ekonomi başkenti olmak yolunda koşar adımlarla ilerlemektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren nerede ise bütün bankalar ile finans kuruluşlarının merkezinin burada olması, İstanbul’da iş imkânlarını katlamaktadır. Turizm, sanayi ve ticaret başta olmak üzere ekonominin hemen her kolunda aktif faaliyetler bulunmaktadır. Başta tarih turizmi olmak üzere, sağlık ekonomi ve kongre turizmi de kentin önemli kazanç kapılarındandır. Üretimin de merkezi konumunda olan kent, en gelişmiş sanayiye sahip illerimizin başında gelir.

Ayrıca en büyük ithalat ve ihracat kentimizdir. Büyük ticaret limanlarının yanı sıra birisi Avrupa’nın en büyüğü olan iki havaalanına ve Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan karayolu ağına sahiptir. Ticaretin küçük büyük her türlüsünün kazanç kapısı olduğu ve sürekli gelişip büyüdüğü bir kenttir. İşporta tezgâhında tavuk pilav satışından lüks balık restaurantlarına, büyük alışveriş merkezlerinden merdiven altı dükkanlara kadar her alanda ve boyutta yatırım imkanı mevcuttur. Ülke toptancılarının merkezi durumunda olan Tahtakale ve İstoç çarşılarının kentte olması büyük bir canlılık ve avantaj getirmiştir. Buralarda yapılan büyük ticaretlerin yanı sıra ucuza alarak çanta ticareti yapanlar hatta hiç sermaye edinmeden internete koyduğu ürünleri gelen siparişe göre gidip alarak pazarlayan yüzlerce kişi mevcuttur ve her geçen gün artmaktadır. Taşı toprağı altın olarak tanımlanan İstanbul’da iş fikri bulmak oldukça kolaydır.

İstanbul İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

  1. Kendi arbamla çalışa bileceyim
    Bi iş arıyorum
    Servis işi olur araban taksidir

    Veya şöförlük işide yapa bilirim
    E + A2 ahliyetim var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here