İşkur Muş Meslek Edindirme Kursları 2020

İşgücü istihdamı yaratmak adına sağlanan çalışmalar İşkur’un meslek edindirme kursları ile bireysel olarak sürdürülmektedir. Piyasanın ihtiyaç duyduğu tüm meslek kategorilerinde istihdam edilebilirlik oranının artırılmasına yönelik hizmetler verilir. Meslek edindirme ve geliştirme kursları olarak sunulan eğitimlerde temel hedef mesleki kariyer sağlama üzerine kuruludur.

Aranan şartları karşılayan bireylerin tamamı İşkur tarafından sunulan meslek edindirme kurslarına katılım sağlayabilmektedirler. 15 yaşın üzerinde olanlar, mesleki özelliklere uygun olanlar, işveren şartlarını karşılayanlar, emekli olmayanlar, iş ve meslek danışmanlık hizmetlerinden yararlanmış olanlar katılımlarını gerçekleştirebiliyorlar. En fazla 160 günlük süre boyunca kurslar devam etmektedir. Günlük en az 5 en fazla 8 saatlik sürelerde kurslar verilir. Haftada 6 günü geçmemek şartıyla hizmetleri bulabilme olanağı mevcuttur.

Mesleki Eğitim Kurslarında Karşılanabilecek Giderler Nelerdir?

  • Günlük 30 TL ile 50 TL arasındaki kursiyer zaruri gideri
  • İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
  • Genel Sağlık Sigortası Prim Giderler
  • Kadınlar için 2-5 yaş arası çocuklara yönelik olarak aylık 400 TL bakım desteği (sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında geçerli)

Açılmasını istediğiniz kursları bize belirtmeniz gerekmektedir.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here