İşkur Mardin Meslek Edindirme Kursları 2020

İŞKUR tarafından başlatılan kampanya sayesinde işsiz olan ancak yeterlilik düzeyi çok aşağılarda bulunan vatandaşlar için özel kurslara start verildi. Meslek edinme kursları sayesinde iş bulamayan binlerce insanın gerekli vasıf seviyesine ulaşmalarına imkan tanınıyor. Bu sayede işçi bulamayan bazı sektörlere gerekli elemanların yetiştirilmesi de bu şekilde sağlanmış oluyor diyebiliriz.

Kurs boyunca katılımcıların her birine kurs süresince günlük 75 TL ödenerek bu dönemde sanki işe başlamış gibi yaşamalarına da imkan sağlanıyor. Ülkemizde ki birçok ilde başlatılan bu eğitim programına katılan insanların belirli şartları sağlanması gerektiğini de belirtelim. Bu şartları sağlamayan işsizlerin maalesef şuan için bu durumdan yararlanmaları pek de mümkün olmayacaktır.

İş garantili olarak sunulan bu kurslara katılmak için öncelikle kuruma kayıtlı bir işsiz olmak gerekiyor. 18 ile 29 yaş arasında olmak da diğer şartlardan birisidir. Kursların süresi günlük 5 ile 8 saat, haftada maksimum 6 gün ve en uzunda 160 günde oluşacaktır. Verilecek mesleki eğitime göre bu sürelerde değişmeler mutlaka yaşanacaktır.

Açılmasını istediğiniz kursları alttaki bölüme yazabilirsiniz.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here