İşkur Malatya Meslek Edindirme Kursları 2020

İŞKUR tarafından binlerce 18 ile 29 yaş aralığında ki işsiz vatandaşların meslek sahibi olmalarına yönelik çalışma başlatıldı. Kurslar arasında reyon görevlisi, tekstil elemanı, satış elemanı, aşçı yardımcısı ve kesimci gibi çok farklı işler için istihdam garantili kurslar başlatıldı.

Ülkemizde önceden belirlenen illerde belirli tarihler arasında yapılacak olan bu kurslara açılan gerekli noktalara giderek başvuru da bulunmanız gerekiyor. Tüm illere giderek bunun için başvuru da bulunabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde kurs açılmamış olsa da açılan illere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvurunuz sonrasında gerekli şartları sağladığınız incelendikten sonra kurslara davet edilecektir.

Meslek edinme kursu süresince günlük olarak katılımcıya 75 TL ücret ödenecektir. Kursların süresi işin ehemmiyetine göre maksimum 160 güne kadar uzayacaktır. Daha kısa kurslar da olacaktır. Günlük 5 ile 8 saat ders verilecektir. Meslek sahibi olduktan sonra uzunca bir süre çalışabileceğiniz bir işe de yerleşmenize imkan sağlanacaktır. Bu konuda ki çalışmaların amacı artan işsizlik oranının önemli derece azalmasına yardımcı olmaktır.

Açılmasını istediğiniz kurs var ise alttaki bölümden belirtiniz.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here