İnternette Editörlük (Makale Yazarlığı) Yaparak Para Kazanın

Sizden evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız ve bir internet bağlantısı olan bilgisayarınız var ise internette editör olarak para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazanmanın pek çok yolu var günümüzde. Gelişen ihtiyaçlar çeşitlendikçe, çözüm, internet içinde bulunabiliyor. Hazırlanan sitelerin, sürekli güncellenen içeriğinin olması, hem ziyaretçiler açısından hem de arama motorlarında üst sıralarda yer almak adına gerekli bir çalışma. Bu da site editörlüğü dediğimiz işin temelini oluşturuyor.

Site Editörlüğü Yapmak

Evden, kendi ortamınızdan ayrılmadan editör olarak çalışabilirsiniz. Unutulmaması gereken noktalar var tabii. Editör olmak hem çok basit hem de aslında zor bir iştir.

Bilgisayarınızın sürekli açık olması, site ile ve site ziyaretçileri ile sürekli ilgilenmeniz gerekir. Ayrıca site içeriğine bağlı olarak, konu ile ilgili bilgi birikiminizin yeterli düzeyde olması gerekir. Araştırma ve makale yazarlığı konusunda fikriniz olduğu gibi, SEO konularında da bilgili hatta uzman olmanız gerekir.

Bunlar o kadar da önemli değil, şeklinde düşünmek editörlüğü hafife almak demektir. Çünkü iyi bir editör, en çok ziyaretçi getiren anahtarları, ilginin site üzerinde nasıl toplanacağını bilmeli ve içeriği bu değerlendirmelere göre düzenlemelidir.

Profesyonel Site Editörlüğü

Bu bağlamda düşünüldüğünde aslında internet editörlük çalışmaları profesyonellik ister. Yine de pek çok ev hanımı tarafından da yapılabileceği söylenebilir. Sonuç olarak içerik geliştirme, araştırma isteği gerektirir ki, araştırmalar sırasında istediğiniz tüm bilgilere ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Konuyu kısaca özetleyecek olursak; oturduğunuz yerden web siteleri için ziyaretçi çekebilecek makaleler yazabiliyorsanız para kazanabilirsiniz konu farketmez aklınıza gelen her şey olabilir yeterki ziyaretçi çekmeye yönelik makaleler olsun. Kazancı şu şekilde hesaplayabilirsiniz ortalama 100 kelime 1,5 TL olarak ücretlendirilmektedir editörlük işinde. Web site sahibi en az 250 kelimenin altında sitesine makale eklemez kendimizden biliyoruz. Günde 250 kelimelik 10 adet makale yazsanız günlük 37,5 TL kazanabilirsiniz. Ay bazında 37,5 x 30 = 1,125 TL yapar en basit. Uyduruyorsun diyenler çıkabilir ama bu işin içinde olduğumuz için biliyorum.

Alttaki yorum bölümüne mail adresiniz ile birlikte iletişim bilgilerinizi yazın size pdf şeklinde makalelerinizi satabileceğiniz sitelerin listesini gönderelim.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

4 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here