Evde Ceviz Kırarak Para Kazanmak 2020

Evde yapılabilecek ek iş veya tam zamanlı işlerden birisi de ceviz kırarak para kazanma işidir. Tatlılarda, çerezlerde, pastalardave birçok yerde atıştırmalık olarak kullanılan ceviz, kuruyemişçilerde paketlenmiş ve hazır olarak da satılıyor. Çalışan kadınların sayısının artması, pratik olarak paketlenmiş cevize olan ilgi oldukça artmıştır. Kabuklu cevizin içinin nasıl çıkacağını bilmeyenlerde, biraz daha fark verip ayıklanmış ceviz almayı tercih ediyorlar.

Evde Nasıl Çalışılır?

Birçok nedenlerle kendi evlerinde çalışmak isteyenler tüccarlardan aldıklarını balkonlarında, bahçelerinde veya evde ceviz kırarak para kazanma fırsatlarını yakalıyorlar. Kilosu 1-2 TL’den satılan cevizleri, evlerinde kırarak para kazanıyorlar. Genelde bu işleri yaşlılar, emekliler, kadınlar ve evde oturarak çalışmak isteyenler rahatlıkla yapabiliyor.

Kazancı Ne Kadardır?

Evde ceviz kırma işi yapan bir çalışan günde ortalama 20 kilo ceviz kırıyor. Günlük ortalama 1 TL’den2 0 TL olmak üzere aylık 450 TL kazanıyor. Bu işe 2 TL veren tüccarlar da vardır. Yaşadıkları evin ekonomisine katkı olsun diye ceviz kıranlar oturdukları bölgede bulunan kuruyemişçilerden ceviz kırma işi talep edebiliyor.

Dikkat Edilmesi Durumlar

Tüccar çuvallarla cevizleri bırakıp, ertesi gün de cevizleri teslim alırken ücretlerini ödüyor.Ceviz kırma işlemleri eskiden mevsimlikti, genelde 3 ya da 4 ay ceviz kırma işi yapılırdı, günümüzde ise her ay ceviz kırma işine talep var. Bunun yanı sıra cevizin kabukları da kışın yakacak olarak kullanabiliyorlar.

Ceviz kırma işi arıyorsanız alttaki yorum bölümüne isim soy isim yaş ve yaşadığınız şehir ile bir cümle şeklinde yazınız.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

6 BAŞVURULAR

  1. Merhaba engelli biriyim evde ev işi için ceviz kırma işini yapmak istiyorum 34 yaşındayım bu konuda geri dönüş yaparsanız bu işe çok ihtiyacım var ve aslada bu konuda işgüzarlık yapmam umarım dönüş sağlanır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here