13 bin 652 km2 alan üzerine kurulu olan Eskişehir iş imkanları açısından özellikle son zamanlarda oldukça zengin bir ilimizdir.

Doğal güzellikleri, mutfak kültürleri ve kültürel zenginlikleri ile Eskişehir önemli bir turizm merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Eskişehir ekonomisinin %60’ı hizmet sektörü, %30’u sanayi sektörü ve %10’u da tarım sektörü oluşturmaktadır. Özellikle turizm alanında ve üniversite sayesinde sürekli olarak insan akınına uğrayan şehirde yapılacak olan en mantıklı yatırımlardan birisi de hizmet sektörüne olacaktır.

Eskişehir Ekonomik Yapısı

Eskişehir’de SGK verilerine göre yaklaşık olarak 19 bin 632 işyeri hizmet vermektedir. Faaliyet gruplarına bakılacak olursa, perakende ticaret, kara taşımacılığı, boru hattı taşımacılığı ve inşaat sektörleri en çok hizmet veren sektörler arasında yer almaktadır. Sanayileşme alanında da oldukça gelişmiş olan Eskişehir’de yatırım yapılacak alanlar arasında birçok seçenek sunabilmektedir. Makine imalat sanayi, kimya ve plastik ürünler sanayi, gıda sanayi, orman ürünleri, mobilya ve kağıt sanayi, madencilik sektörü, metal ana sanayi gibi birçok sanayi dalında yatırımlar ve hizmet veren firmalar bulunmaktadır.

Eskişehir Coğrafi Özellikleri

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir düzlük arazileri ve çevreleyen dağlardan oluşmaktadır. Şehrin dörtte birini meşe, gürgen, çam, katıran ve köknar ağaçlarından oluşan ormanlar oluşturmaktadır. Bölgenin özelliklerinde olduğu gibi karasal iklim hakimdir. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ise yağışlı ve  soğuktur.

Göceli Tarhana, çerkez sofrası, katlama böreği, harşıl, çiğ börek yerel yemekler arasında sayılabilmektedir. Aynı zamanda şehirde bulunan Midas Anıtı, Sakarıılıca Termal Turizm Merkezi gibi yerlerden dolayı turizm faaliyetleri de görülmektedir. Şehirde oldukça meşhur olan Lületaşı eserleri de turistlerin dikkatini çekmektedir.

Eskişehir İlçeleri

Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Seyitgazi ve Sivrihisar Eskişehir’in ilçelerini oluşturmaktadır.

Özellikle Eskişehir ve Osmangazi Üniversitelerinin bulunmasından dolayı öğrenci popülasyonu çok yüksektir. Öğrencilerin zaman geçirebilecekleri, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar için Eskişehir’de yapılacak iş yatırımları arasında hizmet sektörü önde gelecektir. Şehre yapılan yatırımların son zamanlarda artmasından dolayı oldukça gelişmekte ve yeni yatırımcılarının yatırım yapacakları alanlar için gereken yönlendirmeler yapılmaktadır.

Eskişehir İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

17 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here