Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce geçim kaynağı büyük ölçüde hayvancılıktır. Her geçen gün biraz daha göç alan Düzce’nin nüfusu yaklaşık 7 bin 300 civarındadır.

Cumayeri, Gölyaka, Kaynaşlı, Akçakoca, Yığılca, Çilimli, Gümüşova ilçelerine sahip olan Düzce’nin iklimi ılımandır. Bol yağış alması sayesinde yeşillikler ve meralarla dolu bir şehrimizdir.

Çerkez tavuğu, isli balığı, buğulaması ve hamsili böreği ünlü olan Düzce’nin turizm açısından önemi de büyüktür. Özellikle Akçakoca plajları ve denizi ile ünlü, yaz turizminin önemli noktalarından. Ayrıca rafting yapmak isteyenler için Düzce oldukça elverişli akarsulara ve şelalelere sahip.

Düzce Geçim Olanakları

Düzce iş olanakları sınırlı olmayan nadir şehirlerimizden bir tanesi. Hem konumu, hem doğal yapısı, hem de iklimi sayesinde tarımdan turizme kadar pek çok alanda faaliyet gösterebilmekte. Bunun yanında özellikle fındık, korunga tohumu ve çeltik üretiminde de önemli bir noktaya sahiptir.

Çiftlikleri ile ünlü olan Düzce hem küçükbaş, hem büyükbaş, hem de kümes hayvancılığı konusunda çok önemli bir konumda yer alıyor. Ayrıca alabalık üretim tesislerinden ülkeye dağıtım da sağlanıyor. Özellikle organik yumurta anlamında son yılların en verimli şehirlerinden bir tanesi.

Otomobil parçaları, kapı ve cam filmlerinin üretildiği sanayi sitesi, Düzce’de yaşayan pek çok insanın istihdamını sağlıyor. Hem küçük, hem de büyük sanayi sit4esi sayesinde iç ticaretin bel kemiği konumundadır.

Düzce’de İş Fırsatları

99 depreminin derinden etkilediği Düzce, sanayi konusunda gelişmeye oldukça elverişli bir şehrimiz. Özellikle oto sanayi anlamında pek çok alanda işçi ve yönetici ihtiyacı duyan Düzce’nin, bu alanda gelişmesine hiçbir engel bulunmuyor.

Rafting ve yaz turizminin de gözdesi olan Düzce ilimiz, turistik tesis, konaklama ve eğlence mekânı anlamında yeterli olamayabiliyor. Bu bağlamda yatırımların sağlanması ile ve ilçelerine büyük oranda istihdam olanağı tanıyacaktır.

Tarımın hayvancılıktan daha fazla yapıldığı ve kümes hayvancılığının önemli bir yere sahip olduğu düşünülür ise, yumurtlama tesisi, üretim ve kesim tesisleri bir şehir için hayati önem taşıyabilir. Yine tarımsal kökenli faaliyetler için zirai ilaçlama ve hayvancılık için de yem sektörü Düzce’de rağbet görmeye hazır sektörlerden. Düzce iş fırsatları söz konusu olduğunda oldukça avantajlı bir ilimiz.

Düzce İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

6 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here