Tarım, balıkçılık ve ormancılığın oldukça gelişmiş olduğu Denizli’ye yapılan sanayileşme yatırımları ile de iş imkanlarının çoğaldığı bir ortam oluşmasına katkıda bulunulmuştur.

Denizli arazisinin %51’inin ormanlarla kaplı olmasından dolayı bölgede ormancılık mesleği oldukça gelişmiştir. Ormanlarda daha çok kızılcam, karaçam, ardıç, sedir, meşe, ardıç, kayın, dışbudak ve çınar ağaçlarının bulunduğu Denizli’de her sene sanayi odunu, yakacak odun, çıra, reçine sığla yağı gibi üretimler kolaylıkla yapılabilmektedir.

Denizli’nin İklimi ve Coğrafi Özellikleri

Ege Bölgesi içerisinde yer almasına rağmen kıyı şeridi bu iklim özelliklerini taşıyor olsa da iç kesimlerinde karasal iklim özellikleri bulunmaktadır. Dağların denizlere dik uzanmasından dolayı iç kesimlere denizlerden gelecek olan rüzgarlar ulaşabilmektedir. Kışın ılık ve yağışlı bir havası bulunmaktadır. İklim şartları, coğrafi özellikleri ve iş imkanları açısından oldukça gelişmiş olan Denizli’nin nüfusu yaklaşık olarak 1 milyon 18 bindir.

Denizli İlçeleri

Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas Denizli’nin ilçeleri arasında yer almaktadır.

Denizli’de Tarımsal Faaliyetler

Denizli iklim ve toprak yapısı nedeniyle tarıma oldukça elverişlidir. Buğday, arpa, nohut, mısır, üzüm, pancar ve mısır üretiminin yanı sıra kavun, karpuz, elma, vişne, kiraz, şeftali, badem ve nar üretimi de yapılabilmektedir. Aynı zamanda yaklaşık olarak 750 ton zeytin elde edilen 70 bin civarında zeytin ağacı da bulunmaktadır. Bu nedenle Denizli’de zeytin yağı üretimi yapılabilecek olan yatırımlar arasında yer almaktadır. Topraklarının verimli ve aynı zamanda su kaynakları sayesinde sorunsuz şekilde sulama yapılabiliyor olması özellikle tarım alanında bölgenin gelişebilmesine olanak sağlamaktadır.

Denizli horozu ile ünlü olan kentimizdir. Kendine has özellikleri ve uzun süre ötebilmelerinden dolayı dünya genelinde Denizli horozu üne kavuşmuştur. Aynı zamanda Denizli mutfağı kendine has yemekleri ve tatlıları ile de adından söz ettirmektedir. Keşkek, Arabaşı, Mısır Gömbesi, Leyen Böreği, Bazlama, Ispanak Çöreği, Kıymalı Su Böreği, Pekmezli Un Helvası, Kabak Tatlısı, Akaşı gibi tatlı ve yemekleri ile ünlüdür. Denizli’de turizm yatırımları genel olarak Pamukkale çevresine yapılabilmektedir. Özellikle termal sağlık turizmi konusunda Denizli oldukça gelişmiştir.

Denizli İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

5 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here