Batman şehrinde iş fırsatları alanında hayvancılık ön planda yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Batman zengin bir tarihî geçmişi ile adından söz ettirmektedir. Hasankeyf antik kenti, mağaraları, Orta Çağ zamanında kalma tarihî köprüsü ile adından söz ettirmektedir. 1990 tarihinde kadar çok hızlı gelişim yaşayan Batman, 1990 yılında Türkiye’nin 72. ili olarak yer almıştır.

Gezilecek Yerler

Batman iş fikirleri konusunda sanayi ve turizm son derece popülerdir. Hasankeyf, sular altında kalması ile beraber ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaktadır. Dicle nehrinin iki tarafa ayırmış olduğu ilçede, tarihi evler ve camiler dikkat çekmektedir. Bölge üzerinde turistlere rehberliği genel olarak küçük çocuklar yapmaktadır. Dicle nehri bölgesinde yeme içme yerleri yer almaktadır. Mor Kiryakus Manastırı ve Turabidin bölgesinin en uç noktasında yer almaktadır.

Batman’da İş Fikirleri

Batman şehrinin ekonomisi tarım, hayvancılık ile beraber petrole dayanmaktadır. En önemli tarım ürünleri arasında buğday, mercimek, arpa, nohut ve nar yer almaktadır. Hayvancılık da ise küçükbaş hayvancılık son derece önemlidir. Bununla beraber Batman ülkede ilk petrol yataklarının yer aldığı Raman Dağı’nı içerisinde bulundurmaktadır. Batman merkezde ise ülkemizde de sayılı yer alan petrol arıtım ünitesi yer almaktadır. Son zamanlarda şehre yapılacak olan yatırımlar ve sanayinin gelişmesi ile beraber şehir hızlı bir değişimle gelişmeye başlamıştır. Daha çok inşaat sektörünün ilerlemesi batman şehrini ilerletmektedir. Tarihi ve coğrafyasının güzellikleri ile beraber turizmde Batman geçim kaynağı arasında yer almaktadır. Sanayi hızı ülkemizde il sıralamasında 15. Sırada yer almaktadır. Batman hizmet sektörü içerisinde de ülkemizde büyük başarılar elde edilmekte ve kısa zaman içerisinde şehir özel hastaneler ile dolmaya başlamıştır. Batman şehri içerisinde toplam 8 adet özel hastane yer almaktadır. Organize sanayi bölgeleri ile Batman her geçen gün gelişmeye başlamaktadır. İş olanakları konusunda pek çok kişi sanayi ve tarım alanında iş ilanlarına başvurmakta ve geçimlerini sağlamaktadır. Batmanda yer alan farklı iş olanakları farklı kollarda yer almaktadır. Şehirde tarım ve sanayinin yanında turizm de farklı iş imkanları sunmaktadır.

Batman İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here