Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın’ın geçim kaynağı çoğunlukla çilektir. Nüfusu yaklaşık 194 bine yakındır ve ilçeleri Amasra, Kurucaşile, Ulus’tur.

Amasra’nın muhteşem manzarası, sokakları ve atmosferi ile ünlü Bartın, ağlayan ağaç, Amasra müzesi, çekiciler çarşısı, Gürcüoluk mağarası ve direkli kaya gibi tarihi noktaları ile rusitleri kendine çekmeyi başarıyor.

Amasra salatası ve acı mantarı ile ünlü olan Bartın, ılıman iklime, yani Karadeniz iklimine sahip bir ilimizdir. Türkiye’nin en zengin ormanlık alanlarına sahip olan bu ilimiz, yaban hayvanlarını da en çok barındıran şehrimizdir.

Bartın Geçim Kaynakları

Bartın iş olanağı olan, ancak çoğunlukla tarım ve hayvancılığa dayanan bir ilimizdir. Ancak son yıllarda düzenlenen çilek festivalleri sayesinde, yıllın bir bölümünde turist akınına uğrayan Bartın, turizm alanında da kendine ülkede yer edindi. Ayrıca Amasra’nın güzelliği de yine yerli ve yabancı binlerce turistin burayı ziyaret etmesini sağlıyor.

Çilek kadar çayı da ünlü olan Bartın da, mısır, arpa, buğday, fındık, kestane gibi pek çok ürün de yetiştirilmektedir. Kestanenin ağırlıklı olması mobilya alanında da gelişebileceğini göstermektedir.

Yılın belli zamanlarında düzenlenen çilek festivalinde, Bartın ve çevre ilçelerine binlerce insan gelmektedir. Dolayısıyla turizm alanında şehrin gelişme göstermeye başlaması, pek çok insanın da istihdam edilmesini sağlamaktadır.

Bartın’da Yapılabilecek İşler

Organik yetiştiricilik, besicilik, arıcılık ve hayvancılık anlamında oldukça elverişli olan Bartın, arıcılık konusunda da hayli uygun bir ilimiz. Bunun yanında kestane ihracının yapılması lojistik ve paketleme ihtiyaçlarını doğurmaktadır.

Amasra’nın gözde olması ve turizm alanında gelişme göstermesi, Bartın’da konaklama, ulaşım ve rehberlik ihtiyacını da doğurmaktadır. Buna bağlı olarak yöresel yemek satış noktaları ve hediyelik eşya dükkânları daha küçük çaplı hareket etmek isteyenlere en uygun seçenek olabilir.

Ayrıca Bartın kereste, kontrplak, çimento ve kâğıt sanayi anlamında gelişme göstermektedir. Bu sektörlere yapılabilecek her yatırım, Bartın ve ilçeleri tarafından desteklenmeye hazır. Bunun yanında ihracat faaliyetleri de yine bu sektörlerde yürütülmeye devam etmekte. Bartın iş fırsatları anlamında oldukça fazla çeşitlilik gösteren ve imkân sunan şehirlerimizden bir tanesi.

Bartın İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here