Turizmin gözdesi ve Akdeniz bölgesinin incisi olan Antalya iş olanakları anlamında oldukça zengin bir ilimiz. 2 milyon 328 bini aşkın nüfusu ile milyonlarca kişiye iş olanağı sunan bu il, Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Muratpaşa ilçelerine sahiptir.

Toroz salatası, zerde ve taratorlu piyazı ile ünlü olan Antalya Akdeniz iklimine sahip olduğu için, yılın dört mevsimini de ılık geçiren bir ilimizdir. Turunçgül üretiminde ilk sıralarda yer alan Antalya geçiminin büyük bölümünü turizmden sağlar. Ayrıca lavanta, veronika, kekik ve nane gibi bitkilerin üretimini, ihracını da sağlamaktadır.

Antalya İş Olanakları

Animasyondan konaklamaya, yeme – içmeden masaja kadar pek çok alana iş imkânı sunan bu şehrin sanayi ve tarımı da küçümsenecek cinsten değil. Özellikle Antalya iş fikirleri anlamında, doğala dönüş de dikkate alınarak organik tarım işi de yapılabiliyor. Ayrıca besicilik ve inşaat sektörleri de yüz binlerce kişiyi istihdam etmeye devam ediyor.

Antalya yalnızca kumu, güneşi ve denizi ile değil, tarihi ile de ünlü bir şehrimiz. Kiliseleri, antik kentleri ve mağaraları ile insan akınına uğrayan Antalya, ulaştırma ve konaklama hizmetlerini de canlı tutuyor. Hatta kurumsal rehberlik hizmetleri konusunda da oldukça fark yaratan şehirlerimizden.

Tasarım, Dizayn ve İnşa

Antalya gibi bir şehirden söz edildiğinde akla ilk turizme bağlı konaklama gelebilir. Ancak konaklamanın sağlanacağı noktalar için hazırlanacak dizayn ve tasarım öğeleri için de çalışanlara ihtiyaç duyulmakta. Dolayısıyla havuz inşasından, otel oda dizaynlarına kadar pek çok nokta uzman kişilerin ellerinden geçiyor.

Turunçgil üretiminde öncü olan bu şehrimizde ihracata her geçen yıl biraz daha hız veriliyor. Bu da lojistik ihtiyacının her geçen yıl biraz daha artmasına neden oluyor. Özellikle uzun yol şoförleri ve yükleyiciler bu kapsamda en çok aranan mesleklerden.

Vasıfsız kapsamda değerlendirilen kişilerin de yüksek getirili işler bulabileceği bu şehirde en sık aranan meslekler arasında lobi görevlileri, ofis boylar, tarım alanında değerlendirilecek günlük işçiler de yer alıyor. Yani iyi değerlendirildiğinde Antalya iş fırsatları konusunda ilk sıralarda yer alan bir il oluyor.

Antalya İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

4 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here