Termal tesisleri ve sucuklarıyla ünlü olan Afyon iş imkânı konusunda da hayli cömert. Özellikle üniversiteli gençlerin ve genç neslin pek çok iş olanağına rastladığı bu şehrin nüfusu 716 bine yaklaştı. Afyon aynı zamanda Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Merkez, Sandıklı, Sinanpaşa, Şuhut ve Sultandağı olmak üzere 18 ilçeye sahip.

Denizden uzak olan Afyon etrafındaki dağların da nedeni ile karasal iklime sahip bir ilimizdir. Bu nedenle serin ve yağışlı mevsimlere sahiptir. Kış aylarında – 20’leri gören bir hava durumuna sahiptir.

Afyon kebabı ile ünlü olan ilimiz, tarihi evleri, renkli sokakları ve Afyon Kalesi sayesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor.

Afyon Geçim Kaynakları

Afyon geçim kaynağı çoğunluklar tarıma dayalı bir ilimizdir. Özellikle buğday, arpa ve ayçiçeği yetiştiriciliğinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca şekerpancarı yetiştiriciliği konusunda da her yıl biraz daha büyümektedir.

Afyon’da iş fırsatı yakalamak isteyen kişilerin önceliği jeotermal enerji ve turizm olmalıdır. Çünkü termal tesisleri ile ünlü olan bu şehir her yıl daha fazla insanı çekmektedir. Ayrıca organik tarım ve seracılık kapsamında da en uygun iklime ve toprağa sahip noktalardan biridir. Hayvancılık anlamında da arıcılık ve besicilik, bu ilimizin gözde iş fırsatları arasında sayılabilir.

Gıda Sektörü ve İnşaat

Mermer ve granitin de yoğun olarak üretildiği Afyon’da bir diğer iş fırsatı inşaattır. Özellikle yeni yapılara olan talebin artması ve turizme bağlı kentleşmenin düzenlenmesi bu iş fırsatının önünü açmaktadır.

Gıda sektörünün her daim canlı kaldığı Afyon’da besiciliğe bağlı büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin karı büyük. Özellikle dünya çapında ünlü olan sucuklar ve pastırmalar, bu ilimizden ihraç edilmektedir. Üretim tesisi ya da satış noktası olarak gıda sektörünün her daim canlı kalacağı illerimizdendir.

Mermer ve granitin ihraç edildiği bir ilimiz olan Afyon, aynı zamanda yurdun dört bir yanına da bu malzemelerin dağıtımını üstleniyor. Bu da lojistiğin bir kez önemli bir iş fırsatı olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor. Afyon iş fırsatı anlamında oldukça elverişli ve yeterli kaynaklara sahip illerimizden bir tanesi olmaya deva ediyor.

Afyon İş İlanları kategorisini inceleyip kendinize göre bir iş bulamadıysanız alttaki yorum bölümüne ad soyad, mail ve yapabileceğiniz işler hakkında kısa bilgi verirseniz iş verenler size ulaşabilirler.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurevdepaket

Başvuru sonuçları uygulamadan yayınlanacaktır indirmek için TIKLAYIN

4 BAŞVURULAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here